Małopolskie Warsztaty Chóralne

Serdecznie zapraszamy do udziału w Małopolskich Warsztatach Chóralnych

"DZIECI DZIECIOM. KOPCIUSZEK"

Warsztaty poprowadzą doświadczeni nauczyciele akademiccy, którzy swoją wiedzą i doświadczeniami dzielić się będą z uczestnikami. Autorem i koordynatorem projektu jest prof. Stanisław Krawczyński, Rektor Akademii Muzycznej w Krakowie.

Termin warsztatów: 13.05 - 14.05.2018 r.
Termin zgłoszeń: 13 kwietnia 2018 r.
Miejsce: 13.05.2018 MDK im J. Korczaka, os. Kalinowe 18, Kraków
14.05.2018 Teatr Ludowy, Duża Scena, os. Teatralne 34, Kraków

Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesłać na adres:
MDK im. Janusza Korczaka, os. Kalinowe 18, 31-814 Kraków
lub za pośrednictwem e-maila: info@mdkkorczak.pl
Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Informacji udziela Ewa Żółty, tel.: (12) 647 15 25

DO POBRANIA:
- karta zgłoszenia
- program
______________________________________________

Jedyne w regionie Małopolski warsztaty, skierowane do zespołów chóralnych i prowadzone przez profesorów z Katedry Chóralistyki Akademii Muzycznej w Krakowie. Największy wkład merytoryczny w warsztaty ma Profestor Stanisław Krawczyński, Rektor Akademii Muzycznej.

Jest to wydarzenie organizowane dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Małopolski. Umożliwia ono zespołom chóralnym oraz ich dyrygentom profesjonalną edukację muzyczną na poziomie akademickim oraz daje im możliwośœć zaprezentowania się przed krakowską publicznoœścią.

W trakcie dwudniowych warsztatów uczestnicy (ok 200 osób z kilku lub kilkunastu chórów młodzieżowych) pracują w zespołach pod nadzorem pedagogów z Akademii Muzycznej, którzy podpowiadają rozwiązania, wskazują na problemy oraz proponują kierunki rozwoju. Wszyscy uczestnicy opracowują zaproponowane przez prowadzących utwory. Ponadto, dyrygenci biorą udział w lekcjach indywidualnych. Pomiędzy zajęciami i próbami organizowane są wydarzenia towarzyszące. W finale wszyscy uczestnicy łączą się w jeden chór i usłyszeć ich można w otwartym dla publiczności koncercie finałowym.

ARCHIWUM:
2015: plakat, program warsztatów, utwór do wspólnego wykonania, zdjęcia