Aktualności

sebastian_pelowski

Koncert Jubileuszowy w Synagodze Tempel – 6.11.2013

Dnia 6 listopada o godzinie 18 odbędzie się Jubileuszowy Koncert połączony z uroczystą galą z okazji 60-lecia Młodzieżowego Domu Kultury im. J. Korczaka w Krakowie.

Dzięki uprzejmości Gminy Wyznaniowej Żydowskiej koncert odbędzie się w Synagodze Tempel na krakowskim Kazimierzu (ul. Miodowa 24).

Specjalnie na tą okazję przyjedzie do Krakowa znany na świecie niemiecki wirtuoz wiolonczeli Julius Berger. Na scenie towarzyszyć mu będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Dyryguje Sebastian Perłowski.

w programie:
• Max Bruch – Kol Nidrei, Op. 47
• Joseph Haydn – I Koncert wiolonczelowy C-dur
• Felix Mendelssohn – IV Symfonia “Włoska” A-dur, Op. 90

W czasie jubileuszowej gali placówce zostaną wręczone liczne odznaczenia (Nagroda Polonia Minor, Medal im. Dr. Henryka Jordana, odznaka Honoris Gratia, a pracownikom Latawce Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka) – jak i sam dom kultury uhonoruje swoich najbliższych i najhojniejszych współpracowników statuetkami Ambasadora Dziecięcych Talentów oraz Przyjaciela MDK.

W czwartek, 7 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie (os. Kalinowe 18) odbędzie się Międzynarodowe Spotkanie Korczakowskie poświęcona edukacji artystycznej, na którą zostaną zaproszeni działacze oraz goście z polskich i zagranicznych instytucji korczakowskich.

Tego też dnia o godzinie 18 odbędzie się wernisaż współczesnego malarstwa izraelskiego z nurtu impresjonistycznego „Magiczny Dywan” autorstwa Itamara Sianiego zorganizowany wspólnie z Galerią Szalom (ul. Józefa 16).

Wernisażowi towarzyszy koncert zatytułowany “Kolaż wędrowny”, tym razem w repertuarze znajdzie się poezja śpiewana i utwory inspirowane kulturą żydowską. Zaprezentuje się trio w składzie Roman Klimowicz (gitara), Dominik Bieńczycki (skrzypce) oraz Desisława Christozowa-Gurgul (śpiew).
Na koncerty obowiązują zaproszenia (bezpłatne).
Informacja pod numerem telefonu: 012 467 15 25.